DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

Zbavte se nepotřebných aplikací za 2 minuty

nikdy to nebylo jednodušší

Když se na kurzu zeptám účastníků na otázku: “Využíváte ve firmě někeré ModernUI aplikace?” Většinou zní odpověď ne. Většina uživatelů, zejména na klasických desktopových počítačích, vůbec aplikace ModernUI nevyužívá a přesto jsou automaticky nainstalované při každé instalaci Windows 10. Dokonce i v případě, že je “násilně” odebereme, po přihlášení nového uživatele na pc nebo v případě kliknutí na položku dané aplikace, se ModernUI sama znovu doinstaluje. Lze to nějak vyřešit a zcela se ModernUI aplikací ve firemním prostředí zbavit? Pojďme se během pár minut společně zbavit ModernUI aplikací jednou provždy.

Mrkněte i na předchozí článek o zabezpečení dat na firemních PC (pokud jste ho nečetli) :-) ...

3 možnosti zbavení se ModernUI:

1. Vlastnit licenci Windows 10 Enterprise LSTB, která umožňuje administrátorovi vůbec neinstalovat Modern UI aplikace.

Pouze licence LSTB umožňuje přizpůsobit edici Windows 10 více na míru z hlediska ModerUI aplikací.

2. Aplikací se jednou provždy zbavit pomocí dvou PowerShellovských příkazů

Poznámka: Uvedené PowerShell příkazy je nutno psát přesně v této syntaxi se všemi specifikovanými parametry.

Příkazy můžeme spustit vzdáleně na libovolnou skupinu stanic. Takže jedním stisknutím klávesy Enter problém vyřešíme. Jak se spouští vzdálené příkazy v PowerShellu na libovolné stanice a co všechno musím mít povoleno? Odpověď popisuje tento článek.

Příkazy:

Get-AppxPackage -AllUsers | Remove-AppxPackage

Get-AppXProvisionedPackage -Online | Remove-AppxProvisionedPackage –Online

Vysvětlení: První z příkazů provede odebrání samotných aplikací u všech uživatelských účtů v počítači a druhý balíčky, ze kterých se aplikace znovu automaticky instalují.

3. Zabraňme instalaci ModernUI aplikací přímo úpravou instalačního image – Wim souboru

Níže uvedenou strukturou příkazů upravíme přímo instalační image OS Windows 10, aby se při instalaci operačního systému vůbec ModernUI aplikace nepřidávali….

Mount-WindowsImage -Path…

Get-AppXProvisionedPackage | Remove-AppxProvisionedPackage

Dismount-WindowsImage -Path … –Save

Zabraňme instalaci ModernUI aplikací přímo úpravou instalačního image – Wim souboru

 

Po provedení jedné z výše uvedených variant se pod všemi uživatelskými účty nachází z ModernUI aplikací pouze Edge, který jako jediný odebrat nelze.

Rád získám vaši zpětnou vazbu a nebo odpovím na doplňující dotazy.

Stačí napsat na: kurzy@nicom.cz

Zaujal vás tento tip a chcete si projít celé nasazení Windows 10 prakticky s certifikovaným trenérem Microsoftu a získat tak stovky dalších tipů a cenných návodů? Vyberte si z Oficiálních kurzů Microsoft na Windows 10.

Těším se na Vás ...


 

 

 

Bc. Lubomír Ošmera

Bc. Lubomír Ošmera

Lektor kurzů technologií Microsoft a MS Office

certifikovaný trenér Microsoft (MCT), (MCSA)

Hodnocení školitele: 93 %


odběr novinek nicom

NICOM, a. s. je autorizovaným školicím střediskem firmy Microsoft již od roku 1995. Jako jedna z mála společností v České republice disponujeme certifikací Microsoft Silver Learning Partner. Nabízíme autorizovaná školení Microsoft produktů, tzv. MOC (Microsoft Official Course). Výuka je vedena Microsoft certifikovanými trenéry (MCT) v prostředí moderních učeben. Kurzy jsou pořádány pouze u autorizovaných vzdělávacích středisek, která musí splňovat přísné směrnice stanovené společností Microsoft. Tyto směrnice určují maximální počet účastníků kurzu, odpovídající studijní materiály, technické vybavení učeben a garantují didaktickou a technickou způsobilost trenérů certifikovaných Microsoftem. A teď to řekneme jednoduše, pokud hledáte školení pro „ajťáka“, tak jste na správném místě :-)