DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Vážení návštěvníci,

opět jsme rozjeli prezenční výuku. Školení probíhá za dodržování všech hygienických opatření. I když jsme museli omezit kapacitu, množství znalostí, které si z kurzu odnesete, zůstává stejné.
I nadále se do našich kurzů můžete připojit online a absolvovat je vzdáleně z pohodlí svého domova.

Těšíme se na vás.
Tým NICOM

MOC pro IT specialisty
Instalujte operační systém na stovky stanic na dálku

Instalujte operační systém na stovky stanic na dálku

postup tvorby základního image Windows 10 pomocí MDT

zveřejněno: 18.08.2017

Potřebujete rychle a elegantně nasadit operační systém na klientské stanice? A co kdyby se to celé udělalo samo, bezobslužně? Připadají vám nástroje na tvorbu imagů a samotná příprava bezobslužné instalace složitá? Pak pro vás Microsoft pod pokličkou ukrývá bezplatné řešení, které s vámi na pár kliknutí takový bezobslužný image Windowsů vytvoří. Přesvědčte se sami v tomto článku, který popisuje postup na tvorbu jednoduchého image s OS Windows 10.

Mrkněte i na předchozí článek o zabezpečení dat na firemních PC (pokud jste ho nečetli) :-) ...

Zbavte se nepotřebných aplikací za 2 minuty

Zbavte se nepotřebných aplikací za 2 minuty

nikdy to nebylo jednodušší

zveřejněno: 17.08.2017

Když se na kurzu zeptám účastníků na otázku: “Využíváte ve firmě někeré ModernUI aplikace?” Většinou zní odpověď ne. Většina uživatelů, zejména na klasických desktopových počítačích, vůbec aplikace ModernUI nevyužívá a přesto jsou automaticky nainstalované při každé instalaci Windows 10. Dokonce i v případě, že je “násilně” odebereme, po přihlášení nového uživatele na pc nebo v případě kliknutí na položku dané aplikace, se ModernUI sama znovu doinstaluje. Lze to nějak vyřešit a zcela se ModernUI aplikací ve firemním prostředí zbavit? Pojďme se během pár minut společně zbavit ModernUI aplikací jednou provždy.

Mrkněte i na předchozí článek o zabezpečení dat na firemních PC (pokud jste ho nečetli) :-) ...

Přizpůsobte si nabídku start ve windows vaší společnosti

Přizpůsobte si nabídku start ve windows vaší společnosti

usnadněte práci uživatelům a čas sobě

zveřejněno: 16.08.2017

Aby měli vaši kolegové ve firmě co nejsnazší přístup k aplikacím, které pro svoji práci nejvíce potřebují, můžete jim takovou sadu aplikací nachystat přímo do jejich nabídky Start. Následně již všechny potřebné položky najdou po kliknutí na nabídku Start.

Mrkněte i na předchozí článek o zabezpečení dat na firemních PC (pokud jste ho nečetli) :-) ...

Spravujte stovky PC díky Powershellu

Spravujte stovky PC díky Powershellu

aneb spusťte libovolné příkazy najednou

zveřejněno: 15.08.2017

Jak spravovat firemní pc pohodlně, hromadně a na dálku pomocí PowerShellu. Jak spravovat všechny počítače ve vaší firmě jednoduše z vašeho pohodlného kancelářského křesla na dálku?

Odpověď na tuto otázku je velmi snadná. Stejné příkazy PowerShellu, které pouštíte na jednotlivých strojích, můžete spustit i vzdáleně na libovolnou skupinu zařízení pomocí příkazu Invoke-Command. Nutnou prerekvizitou je mít na všech spravovaných strojích povolenou službu Windows Remote management a související firewallová pravidla. Níže vidíte krok po kroku, jak toho pomocí politik docílit a následně jak spouštět vzdáleně příkazy na různé vámi definované skupiny firemních zařízení.

Mrkněte i na předchozí článek o zabezpečení dat na firemních PC (pokud jste ho nečetli) :-) ...

Jak zabránit škodám, při odcizení dat?

Jak zabránit škodám, při odcizení dat?

Zabezpečení počítačů nástrojem Bitlocker ve firemním prostředí

zveřejněno: 15.08.2017

V této sérii článků se podělím o mé znalosti a praktické zkušenosti s nasazením operačního systému Windows 10 ve firmě. Podíváme se na zoubek těžším krokům a obtížím, které vás mohou potkat při nasazení. Články obsahují i spoustu praktických tipů pro elegantní nastavení Windows 10 v podnikovém prostředí.

 

Co to znamená „OMLP“ a „MOC“?

Co to znamená „OMLP“ a „MOC“?

O čem to vlastně celé je?

zveřejněno: 27.10.2016

„OMLP“ a „MOC“ – co to znamená a proč by nás měly tyto zkratky zajímat?

Vezmu si na pomoc analogii. Potřebuji-li nějakou drobnou, nenáročnou opravu svého soukromého auta, logicky se poohlédnu po někom, kdo ji zvládne a nebude mne to moc stát. Co když ale budu vyžadovat spolehlivost a také garance při veškeré údržbě, např. firemního vozového parku? Pak logicky dám přednost někomu, kdo disponuje zaručenými zkušenostmi, nejlépe i oficiální autorizací.

Podobně bychom mohli vnímat problematiku správy informačních technologií, nebo přesněji – přípravu a vzdělávání vlastních odborníků, ať už správců sítí, databází, nebo třeba vývojářů. Podíváme-li se na technologie a produkty společnosti Microsoft, dostaneme se přirozeně právě k pojmům „OMLP“ a „MOC“ (tedy „Official Microsoft Learning Product“ a „Microsoft Official Course“). To jsou v naší analogii zástupci onoho garantovaného pojetí vzdělávání odborníků. Proč tomu tak je? „OMLP“ zahrnuje celou škálu vzdělávacích aktivit, od kurzů, přes publikace, až po množství online školení. Máme jistotu, že v této oblasti si vybere každý, ať je to již zkušený profesionál, pouze hledající inovaci svých znalostí pro nový produkt, nebo je to začínající správce, či vývojář bez hlubších vědomostí.

Petr Čermák, Microsoft trenér, autor článku a hlavně lektor NICOMu

Jak jsme ve firmě rozjeli Office 365

Reportáž z NICOM studia

zveřejněno: 27.10.2016

Rozhodli jsme se držet krok s dobou a samozřejmě si nemůžeme dovolit jako kovářova kobyla chodit bosy☺

Po téměř ročním používání Office 365 přinášíme z našeho studia kompletní reportáž!

Nová úroveň zabezpečení ve Windows 10
zveřejněno: 27.10.2016

Hackeři a počítačoví piráti jsou stále více a více vynalézavější. Ani kvalitní antivirus, firewall a pravidelné aktualizace operační systém dostatečně neochrání. Tyto prvky jsou aktivní teprve po nabootování operačního systému. 

Skype for Business

Skype for Business

Vy ho ještě nepoužíváte?

zveřejněno: 27.10.2016

Jakým způsobem probíhají vaše pracovní porady? Jezdíte často na schůzky? V moderní době, kdy firmy se rozkládají napříč měst či dokonce států není dobře představitelné, že veškeré meetingy týmů nebo schůzky s našimi spolupracovníky budou probíhat naživo.

Přesto však osobní kontakt není nahraditelný žádnou z moderních technologií komunikace. Při telefonické nebo emailové komunikaci se často ztrácí jak efektivita, tak i týmový duch. Z psychologického hlediska stagnuje růst důvěry a závazku mezi komunikujícími. Pomocí nástroje Skype pro firmy se můžeme více přiblížit osobnímu kontaktu a zároveň propojovat osoby z různých koutů světa.

Pojďme se podívat, s čím vám může pomoci tento nástroj.

stránkování: 1 / 1   celkem: 9

NICOM, a. s. je autorizovaným školicím střediskem firmy Microsoft již od roku 1995. Jako jedna z mála společností v České republice disponujeme certifikací Microsoft Silver Learning Partner. Nabízíme autorizovaná školení Microsoft produktů, tzv. MOC (Microsoft Official Course). Výuka je vedena Microsoft certifikovanými trenéry (MCT) v prostředí moderních učeben. Kurzy jsou pořádány pouze u autorizovaných vzdělávacích středisek, která musí splňovat přísné směrnice stanovené společností Microsoft. Tyto směrnice určují maximální počet účastníků kurzu, odpovídající studijní materiály, technické vybavení učeben a garantují didaktickou a technickou způsobilost trenérů certifikovaných Microsoftem. A teď to řekneme jednoduše, pokud hledáte školení pro „ajťáka“, tak jste na správném místě :-)